А болит ня болит Леся Горлицька

Tekst piosenki

  • [1] Tekst piosenki
А болит ня болит, что м ся порізала,
В тім зеленім гаю, де єм траву жала.
В зеленім гаю, на тім конарю,
В тім зеленім гаю, де єм траву жала.

Як єм траву жала, мама ся звідала:
"Витай, дівко моя, барз єс довго спала,
Витай же, дівко, повідж мі шитко,
Витай, дівко моя, барз єс довго спала".

Спала я, спала я, не виспала я ся,
Мала я фраїра, любовала я ся,
Скоро звечора, довго до рана,
Мала я фраїра, любовала я ся.

А болит ня болит, что м ся порізала,
В тім зеленім гаю, де єм траву жала.
В зеленім гаю, на тім конарю,
В тім зеленім гаю, де єм траву жала.

Zaloguj się aby zobaczyć całe opracowanie

Zaloguj się
Oceń to opracowanie
anonim