Piosenki biesiadne

97 piosenek

Piosenki biesiadne

Huczne, polskie wesele nie może odbyć się bez tradycyjnych piosenek biesiadnych, które są obecne na tak ważnych uroczystościach od wieków. Ich tekst jest łatwy do zapamiętania, wpada w ucho, a muzyka porywa do tańca. Znają je młodzi i starsi, lubią wszyscy, a ich obecność na weselu zapewnia zawsze dobrą zabawę. Teksty piosenek biesiadnych opowiadają bardzo różne historie, chociaż najczęściej mówią o miłości, naturze, przygodach oraz radości. Mają bardzo pozytywny charakter, cechują się prostym językiem i melodią. Świetnie sprawdzą się do rozruszania towarzystwa nie tylko na weselu, ale też podczas spotkań w mniejszym gronie, wśród przyjaciół i znajomych w domu, ogrodzie czy też podczas biwakowego wyjazdu.

Weselne piosenki biesiadne

Które z piosenek biesiadnych muszą koniecznie pojawić się na tradycyjnym polskim weselu? Na pewno muszą być to „Hej Sokoły, „Biały Miś” i „Kalina Malina”. Wszyscy znają też piosenkę „Kaczuchy”, co której tańczy się zabawny kaczy taniec, co dodatkowo integruje towarzystwo. Teksty piosenek biesiadnych, które na długo zapadają w pamięci, to również „Czerwone jabłuszko”, „Krakowiaczek jeden” i „U cioci na imieninach”. Wśród nich są piosenki biesiadne na gitarę, świetnie sprawdzające się podczas mniejszych, prywatnych spotkań na łonie natury i przy ognisku.

A może piosenki biesiadne po góralsku?

Wiele piosenek biesiadnych ma swoje korzenie na Podhalu. Nie może ich zabraknąć nie tylko na góralskim weselu, ale też podczas biesiadowania w karczmie pod Tatrami. To m.in. „Hej, bystra woda”, „Góralu, czy Ci nie żal?”, „Hej Janicku siwy włos” oraz „Spod tego Jawora”. W naszym śpiewniku znajdziesz chwyty do piosenek biesiadnych, dzięki którym to Ty będziesz głównym wodzirejem na imprezie.

Podobni wykonawcy

Piosenki biesiadne

Piosenki biesiadne

97 piosenek
Janusz Laskowski

Janusz Laskowski

39 piosenek
Andrzej Rosiewicz

Andrzej Rosiewicz

35 piosenek
Wojciech Gąssowski

Wojciech Gąssowski

33 piosenki