Aktualizacja zasad kontrybucji


W 2019 uruchomiliśmy nową wersję Śpiewnika a wraz z nią opublikowaliśmy Zasady Kontrybucji. Dzisiaj, po pięciu latach postanowiliśmy przyjrzeć się im ponownie i dokonać kilku zmian, aby jeszcze bardziej usprawnić współpracę. Naszym celem jest stworzenie otwartej i wspierającej społeczności miłośników muzyki, a te zmiany mają na celu dostosować naszą platformę do potrzeb wszystkich użytkowników. 

Otrzymujemy sygnały, że nasz system kontrybucji nie zawsze działa tak sprawnie, jak byśmy sobie tego życzyli. Zdarzały się sytuacje w których osoby poświęcały sporo czasu na przygotowanie opracowań, a efekt ich pracy był odrzucany przez społeczność z powodu drobnych niedoskonałości. Niektórzy użytkownicy byli zbyt krytyczni w ocenie, co prowadziło do odrzucania wartościowych kontrybucji. 

Pamiętajmy o tym, że nie jesteśmy profesjonalnymi muzykami czy redaktorami. Nasz serwis tworzony jest przez amatorów którzy poświęcają swój wolny czas, dlatego powinniśmy brać to pod uwagę podczas oceny nadsyłanych opracowań. Wszyscy wspólnie tworzymy to miejsce, a otwartość i współpraca są kluczowe dla naszej społeczności.

Zasada Dobrego Harcerza

W związku z powyższym wprowadzamy "Zasadę Dobrego Harcerza" jako integralną część naszego regulaminu. 

Na czym polega ta zasada? Wyobraźmy sobie grupę harcerzy, którzy przybywają na polanę w lesie, aby spędzić tam noc. Na polanie są puszki i butelki pozostawione przez poprzednich biwakowiczów. Harcerze rozbijają obóz, rozpalają ognisko, a następnego dnia sprzątają nie tylko po sobie, ale także po poprzednich gościach. Nie muszą jednak doprowadzić polany do stanu perfekcyjnej czystości. Ważne, aby pozostawili ją w lepszym stanie niż ją zastali.

Podobną zasadę wprowadzamy w naszym śpiewniku. Opracowania nie muszą być idealne. Jeśli zaproponowana wersja jest lepsza od poprzedniej, to prosimy o jej zatwierdzenie. Być może kolejna osoba w przyszłości dokona kolejnych poprawek. 

Zasada Dobrego Harcerza to zachęta do wzajemnego szacunku i konstruktywnej krytyki. Liczymy na Waszą rolę w tworzeniu pozytywnej atmosfery na naszej platformie!

Dodatkowe zmiany w zasadach kontrybucji

  • Nadesłanie nowego opracowania zaakceptowanego przez społeczność będzie nagradzane 20 punktami karmy, a nie 10 jak to było do tej pory. Wprowadzamy tą zmianę aby jeszcze bardziej zachęcić was do nadsyłania nowych opracowań.
  • Do tej pory autor miał 24h na wprowadzenie poprawek zaproponowanych przez społeczność zanim rozpoczęło się głosowanie. Wydłużyliśmy ten termin do 3 dni.
  • W formularzu nadsyłania nowego opracowania lub korekty dodaliśmy nowe pole na link do filmu youtube, który pomoże oceniającym sprawdzić zgodność opracowania z oryginałem.
  • Zmieniliśmy moc decyzyjną użytkowników zależną od ilości posiadanych punktów karmy. Poprzednio przedstawiała się ona następująco: 70 - 60 - 50 - 40 - 30 - 20 - 10. Teraz wygląda ona następująco: 40 - 35 - 30 - 25 - 20 - 15 - 10
  • Dla artystów i autorów piosenek wprowadzamy opcję Oficjalnego Kontrybutora, która pozwala na publikację własnych tekstów bez przechodzenia przez system weryfikacji przez społeczność. Autorów zainteresowanych połączeniem ich konta z wykonawcą w Śpiewniku prosimy o kontakt z redakcją.
  • Rozdzieliliśmy nasz regulamin na Zasady Kontrybucji oraz Zasady Formatowania.

Koszulki dla najbardziej aktywnych

Dodatkowo, chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączają się aktywnie w proces kontrybucji. Wasz wkład jest dla nas niezwykle cenny! W uznaniu za wasze zaangażowanie postanowiliśmy nagrodzić 10 najbardziej aktywnych użytkowników w 2023 roku ekskluzywnymi koszulkami Śpiewnika Wywroty. Jeśli znalazłeś się na tej liście skontaktuj się z nami. Postaramy się, aby ta inicjatywa stała się naszą coroczną tradycją!

Serdecznie pozdrawiamy

Redakcja Śpiewnika Wywroty