Zrzutka na X edycję Festiwalu Piosenki Gitarowej

Był taki czas w moim życiu, kiedy wszystko nagle straciło sens. Pomimo tego, że miałem dobrą pracę, ładny dom i samochód, czułem się wewnętrznie pusty i wypalony. W poszukiwaniach szczęścia postanowiłem wrócić do tego, co sprawiało mi frajdę gdy byłem nastolatkiem. Na urodziny sprawiłem sobie gitarę i zacząłem przeglądać filmy na YouTubie aby przypomnieć sobie podstawowe techniki, bicia i akordy.

Tak trafiłem na kanał Chwyty Dozwolone, w którym wesoła dziewczyna w swym małym pokoiku gdzieś w Wielkiej Brytanii tłumaczyła jak za pomocą kilku prostych akordów zagrać “Hera, koka, hasz” i piosenki pielgrzymkowe. Od razu zdobyła moje serce.

© Kasia Melcher, Chwyty Dozwolone

Gdy światem zawładnęła pandemia nawiązaliśmy współpracę i otworzyliśmy kanał Śpiewnika Wywroty. Wspólnie organizowaliśmy też ostatnie trzy edycje Festiwalu Piosenki Gitarowej, który Kasia zapoczątkowała na swoim kanale. W tym roku miała odbyć się jubileuszowa “Edycja romantyczna”.

Kilka tygodni temu, na skutek fatalnej pomyłki, kanał Chwyty Dozwolone zniknął z YouTuba. Nie pomogły długie telefony ani odwołania do serwisu obsługi klienta. Kurs gitarowy, nagrania z babcią, archiwa poprzednich edycji Festiwalu przepadły bezpowrotnie. W szczytowym momencie kanał miał ponad 60.000 subskrybentów a niektóre odcinki miały ponad pół miliona wyświetleń. Jestem pewien, że każdy z was, kto niedawno zaczynał grę na gitarze znał filmy Kasi.

Nie potrafię sobie wyobrazić jakie to uczucie w jednej chwili stracić dorobek wielu lat. Tysiące godzin spędzonych przed kamerą, przed komputerem, lub z gitarą ćwicząc kolejne piosenki nagle zupełnie znikają z cyberprzestrzeni. Mówią, że internet nigdy nie zapomina. A może jednak?

Pokażmy Kasi, że nie zapomnieliśmy! Przed nami 10. edycja Festiwalu Piosenki Gitarowej. Prawdopodobnie ostatnia. Sprawmy, aby pamiętano o niej przez lata!

Tak jak kiedyś Kasia pomogła mi przejść przez trudny czas, tak teraz my możemy jej pomóc. Jako redakcja Śpiewnika Wywroty organizujemy zrzutkę. Połowa zebranych funduszy zostanie przeznaczona na nagrody dla uczestników, druga połowa na pokrycie kosztów organizacyjnych festiwalu, gali oraz kosztów montażu a także na honoraria dla jurorów, w tym dla Kasi. Ja ze swojej strony dorzucam 5000 zł i będę dbał o to, aby tak jak w poprzednich edycjach, wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Każda złotówka się liczy. Liczymy na was!
Sprawmy aby ta edycja przeszła do historii jako największy konkurs gitarowy w polskim internecie!

Arek Janicki
Redaktor Naczelny Śpiewnika Wywroty

Zrzutka trwa do 31 maja 2023. Płatności obsługuje Stripe przy wsparciu Przelewy24. Możesz opłacić subskrypcję za pomocą karty kredytowej lub bezpośrednio z konta bankowego. Więcej szczegółów na temat realizacji płatności znajdziesz na stronie zasady i warunki oraz w polityce prywatności.