11 piosenek Disneya do zagrania na gitarze

Poradnik Gitarzysty
disney gitara ukulele

Piosenki Disneya są znane i uwielbiane nie tylko przez dzieci - dorośli mają do nich sentyment, doceniają teksty i linię melodyczną. Na dodatek ogromna popularność piosenek z bajek sprawia, że nawet osoby o różnych gustach muzycznych prawdopodobnie potrafią zanucić choć jeden wspólny fragment, dzięki czemu te kawałki będą idealne na wspólne wyjazdy lub do zagrania przy ognisku!

Fenomen Disneya jest bezdyskusyjny. Wielu darzy ogromnym sentymentem bajki znane z dzieciństwa, inni doceniają głębię i dopracowanie współczesnych animacji. Wspaniałą robotę odegrało też Studio Accantus, wraz ze swoimi wokalistami nagrywając polskie wersje piosenek. To wszystko, wraz z wpadającymi w ucho melodiami i pełnymi emocji tekstami sprawia, że niemal każdy początkujący muzyk sięga w końcu po którąś z piosenek Disneya. Aby ułatwić Wam zadanie, zebraliśmy 11 piosenek Disneya z chwytami gitarowymi. Częstuj się - owocnej nauki!

Piosenki Disneya na gitarę

 1. Kraina Lodu - Mam tę moc
 2. Pocahontas - Kolorowy wiatr
 3. Mulan - Lustro
 4. Hercules - Droga mi niestraszna
 5. Król lew - Hakuna matata
 6. Vaiana - Pół kroku stąd
 7. Król lew - Miłość rośnie wokół nas
 8. Toy Story - Ty druha we mnie masz
 9. Merida Waleczna - Chwytam wiatr
 10. Mulan - Zrobię mężczyzn z was
 11. Król lew - Krąg życia

Być może niektóre z tych piosenek kojarzą Ci się z dzieciństwem, a innych nie znasz w ogóle? To dobry sygnał, by nadrobić obejrzenie bajek w najbliższy weekend, bo każdy, bez względu na wiek, znajdzie w nich coś dla siebie! Jeśli masz trudności z zagraniem melodii z naszej listy, skorzystaj z tekstów poradnikowych dostępnych na Wywrocie, w których znajdziesz wiele cennych i praktycznych wskazówek.

To oczywiście tylko część piosenek, które można znaleźć w bajkach Disneya. Jeśli znasz inne, dodaj je do Śpiewnika Wywroty wraz z chwytami - niech inni również z nich skorzystają. W końcu muzyka powinna łączyć ludzi!