Początkującego żeglarza pieśń radosna EKT Gdynia
Tekst piosenki i chwyty na gitarę
-
[1] Chwyty na gitarę Początkujący53 ulubione
Wstęp
Zwr
Pływanie
Pływanie to nie taka trudna
Bo jak wiatr z
To wtedy łódź do przodu musi
Jak już się
Nie można bać się ani jednej
Mocno się
No i u
Ref
Kto mnie weźmie na
Kto mnie weźmie na
Staż żeglarski mam
Lecz wiem, co grane
Kto mnie weźmie na
Kto mnie weźmie na
Chociaż staż mój jest
To ja chętnie po
Zwr
Bluzka że
Trochę spłowiała ma to być
Spod niej wy
Na szyi obowiązkowa
Z takim wy
W porcie, tawernie lub w barze szan
A czasem
Pozwoli
Ref
Kto mnie weźmie na
Kto mnie weźmie na
Staż żeglarski mam
Lecz wiem, co grane
Kto mnie weźmie na
Kto mnie weźmie na
Chociaż staż mój jest
To ja chętnie po
zwr
Zbajero
Powinna szybko się znaleźć w kok
Poczęsto
Żeglarskiej braci zaprzeda swe
A wtedy z
Z wielką zazdrością łódź tę wyty
Że, mimo
Maszty się w
Ref
Kto mnie weźmie na
Kto mnie weźmie na
Staż żeglarski mam
Lecz wiem, co grane
Kto mnie weźmie na
Kto mnie weźmie na
Chociaż staż mój jest
To ja chętnie po
Zakończenie
Ryryryryry
Ryryryryry
Ryryryryry
Ryryryryry
Może pływać nie
Ale śpiewam i
Komu się nie po
To jest świnia, prostak i
(Dziękuję Państwu serdecznie!)
D A7Zwr
Pływanie
Dto nie taka trudna sprawa,Pływanie to nie taka trudna
Arzecz.Bo jak wiatr z
etyłu będzie w żagiel Admuchać,To wtedy łódź do przodu musi
Dprzeć.Jak już się
Dpłynie tą łodzią do D7przodu,Nie można bać się ani jednej
Gfali.Mocno się
gtrzymać trzonka od Dsteru,No i u
E7ważać, aby się nie wyA7walić.Ref
Kto mnie weźmie na
Dłódkę,Kto mnie weźmie na
Arejs.Staż żeglarski mam
A7krótki,Lecz wiem, co grane
Djest.Kto mnie weźmie na
Dłódkę,D7 Kto mnie weźmie na
Gwodę,Chociaż staż mój jest
Dkrótki,A7 To ja chętnie po
Dmogę.D A7Zwr
Bluzka że
Dglarza musi być w paski,Trochę spłowiała ma to być
Abluzka.Spod niej wy
estają włosy na Atorsie,Na szyi obowiązkowa
Dchustka.Z takim wy
Dglądem to można zaD7szaleć,W porcie, tawernie lub w barze szan
Gtować.A czasem
glos trochę mocniej przyDfarci,Pozwoli
E7laskę na noc zmonA7tować.Ref
Kto mnie weźmie na
Dłódkę,Kto mnie weźmie na
Arejs.Staż żeglarski mam
A7krótki,Lecz wiem, co grane
Djest.Kto mnie weźmie na
Dłódkę,D7 Kto mnie weźmie na
Gwodę,Chociaż staż mój jest
Dkrótki,A7 To ja chętnie po
Dmogę.D A7zwr
Zbajero
Dwana do końca laska,Powinna szybko się znaleźć w kok
Apicie.Poczęsto
ewana niedrogim Awinkiem,Żeglarskiej braci zaprzeda swe
Dżycie.A wtedy z
Dinnych łódek żeD7glarze,Z wielką zazdrością łódź tę wyty
Gkają.Że, mimo
gbraku fali na Dwodzie,Maszty się w
E7rytmie tej pieśni kiA7wają.Ref
Kto mnie weźmie na
Dłódkę,Kto mnie weźmie na
Arejs.Staż żeglarski mam
A7krótki,Lecz wiem, co grane
Djest.Kto mnie weźmie na
Dłódkę,D7 Kto mnie weźmie na
Gwodę,Chociaż staż mój jest
Dkrótki,A7 To ja chętnie po
Dmogę.Zakończenie
Ryryryryry
Dryry, (lalalalala)Ryryryryry
Aryry! (lalalalala)Ryryryryry
A7ryry, (lalalalala)Ryryryryry
Dryry! (lalalalala)Może pływać nie
Dumiem,D7 Ale śpiewam i
Ggram.Komu się nie po
Ddoba,A To jest świnia, prostak i
Dcham.(Dziękuję Państwu serdecznie!)






