Piosenki biesiadne

102 piosenki

Źródło zdjęcia: Midjourney

Piosenki biesiadne

Huczne, polskie wesele nie może odbyć się bez tradycyjnych piosenek biesiadnych, które są obecne na tak ważnych uroczystościach od wieków. Ich tekst jest łatwy do zapamiętania, wpada w ucho, a muzyka porywa do tańca. Znają je młodzi i starsi, lubią wszyscy, a ich obecność na weselu zapewnia zawsze dobrą zabawę. Teksty piosenek biesiadnych opowiadają bardzo różne historie, chociaż najczęściej mówią o miłości, naturze, przygodach oraz radości. Mają bardzo pozytywny charakter, cechują się prostym językiem i melodią. Świetnie sprawdzą się do rozruszania towarzystwa nie tylko na weselu, ale też podczas spotkań w mniejszym gronie, wśród przyjaciół i znajomych w domu, ogrodzie czy też podczas biwakowego wyjazdu.

Weselne piosenki biesiadne

Które z piosenek biesiadnych muszą koniecznie pojawić się na tradycyjnym polskim weselu? Na pewno muszą być to „Hej Sokoły, „Biały Miś” i „Kalina Malina”. Wszyscy znają też piosenkę „Kaczuchy”, co której tańczy się zabawny kaczy taniec, co dodatkowo integruje towarzystwo. Teksty piosenek biesiadnych, które na długo zapadają w pamięci, to również „Czerwone jabłuszko”, „Krakowiaczek jeden” i „U cioci na imieninach”. Wśród nich są piosenki biesiadne na gitarę, świetnie sprawdzające się podczas mniejszych, prywatnych spotkań na łonie natury i przy ognisku.

A może piosenki biesiadne po góralsku?

Wiele piosenek biesiadnych ma swoje korzenie na Podhalu. Nie może ich zabraknąć nie tylko na góralskim weselu, ale też podczas biesiadowania w karczmie pod Tatrami. To m.in. „Hej, bystra woda”, „Góralu, czy Ci nie żal?”, „Hej Janicku siwy włos” oraz „Spod tego Jawora”. W naszym śpiewniku znajdziesz chwyty do piosenek biesiadnych, dzięki którym to Ty będziesz głównym wodzirejem na imprezie.

Podobni wykonawcy

Piosenki biesiadne

Piosenki biesiadne

102 piosenki
skalar

skalar

2 piosenki
Janusz Laskowski

Janusz Laskowski

39 piosenek
Eleni

Eleni

34 piosenki