Kolędy

182 piosenki

Źródło zdjęcia: Midjourney

Kolędy

Teksty najczęściej śpiewanych kolęd

Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, w radiu, telewizji, a także w sklepach rozbrzmiewają kolędy. Podobno to kolędy polskie są najpiękniejsze, dlatego warto kontynuować tradycję ich śpiewania i grania na instrumentach w naszych domach. To one kojarzą nam się z magicznym czasem świąt, potęgują radosny, a jednocześnie nostalgiczny klimat, który im towarzyszy. W naszym śpiewniku znajdziesz zarówno kolędy polskie, jak też pochodzące z innych regionów świata, występujące w obcych językach. To bogaty zbiór, zawierający mniej i bardziej znane kolędy. Tekst w wielu przypadkach uzupełniony jest o chwyty na gitarę lub ukulele. 

Chwyty gitarowe najbardziej znanych kolęd

Pielęgnuj świąteczne tradycje! Spraw, że okres Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Twoim bliskim będzie kojarzyć się ze wspólnie spędzonym czasem. Jeżeli potrafisz grać na gitarze, skorzystaj z propozycji kolęd, które posiadają dodatkowo chwyty na ten instrument. Kolędy na gitarę to m.in. Anioł pasterzom mówił, Do szopy, hej pasterze, Gdy się Chrystus rodzi, Dzisiaj w Betlejem i wiele innych. Śpiewajcie wspólnie kolędy i korzystajcie z okazji, kiedy wszyscy razem możecie zasiąść do wigilijnego stołu i cieszyć się swoim towarzystwem.

Piękne są nie tylko te najbardziej znane kolędy. W naszym śpiewniku znajdziesz również te, które odegrały mniejszą rolę w naszej tradycji. Czy znasz Pastorałkę dla poetów? Słyszałeś kiedyś kolędę Niepojęte dary? Potrafisz na gitarze zagrać Północ już była? Postaraliśmy się, aby w śpiewniku znalazły się zarówno najpopularniejsze kolędy polskie, jak też te, których być może nie miałeś okazji jeszcze usłyszeć, zaśpiewać czy zagrać. Masz teraz okazję uzupełnić swój własny śpiewnik o nowe kolędy.

Aktualności Kolędy

Podobni wykonawcy

Eleni

Eleni

34 piosenki
Arka Noego

Arka Noego

53 piosenki